Zadaj nam pytanie dotyczące Żyworódki Pierzastej! Masz pytania dotyczące uprawy lub zastosowania? Prześlij je korzystając z poniższego formularza. Opublikujemy je na stronie wraz z odpowiedzią naszego eksperta.Czy Żyworódka może być wykorzystywana do leczenia żylaków odbytu (hemoroidy)? Ewentualnie jak ją stosować na te schorzenie?

Oczywiście, że tak. Żyworódka Pierzasta doskonale spisuje się w przypadku leczenia żylaków odbytu w stanie zapalnym. Fakt ten potwierdziła duża ilość osób stosujących tą kurację.

W celu złagodzenia objawów hemoroidów lub niemal całkowitej ich eliminacji należy zdjąć z błonę z 2 małych lisków żyworódki i wsunąć je w odbyt. Zamiast tego można do miejsc chorobowo zmienionych przyłożyć wacik nasączony sokiem  z żyworódki, starając się przy tym by pewna ilość soku wniknęła "w głąb" ciała. Na noc dobrze jest zastosować maść żyworódki, smarując nią żylaki odbytu. Czynności te warto powtarzać kilka razy dziennie.

Aby dodatkowo wzmocnić działanie Żyworódki Pierzastej warto 3 razy dziennie spożywać ok. 1 łyżki świeżo wyciśniętego soku z Żyworódki lub kieliszek nalewki z tej rośliny.Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi: